تبلیغات
عشق اباعبدالله - واقعه عاشورا چگونه تکرار می شود؟!

واقعه عاشورا چگونه تکرار می شود؟!

منبع :http://qudsonline.ir
حجت‌ الاسلام ماندگاری

قدس آنلاین: اگر امروز به نظر ابوسفیانهای زمان عمل کنیم، واقعه عاشورا تکرار خواهد شد، زشتیهای تاریخ هم می تواند با ملاکهای خود تکرار شود، چون سلیقه مردم از سلیقه خدا دور شد امام حسین(ع) به دست پیروان جدش شهید شد، امروز برخی سلیقه دین خود را از انگلستان می گیرند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رسا، حجت الاسلام ماندگاری، مدیر مؤسسه روایت سیره شهدا، امروز صبح در مصلی نماز جمعه شاهین شهر گفت: تاریخ قابل تکرار است، خداوند در قرآن بارها فرموده که از تاریخ عبرت بگیرید، هم قطعات زیبا و هم قطعات زشت تاریخ قابل تکرار هستند.

وی ادامه داد: واقعه تاریخی غدیر خم از زیباترین وقایع تاریخ است که الان در نظام جمهوری اسلامی نزدیک به 40 مرتبه تکرار شده است، از رفراندوم تشکیل جمهوری اسلامی تا امروز مردم ما بارها به نظام اسلامی رأی داده اند، به همین دلیل هم رهبر معظم انقلاب فرمودند که شرکت در انتخابات بیعت با رسول الله است.

مدیر مؤسسه روایت سیره شهدا افزود: واقعه تاریخی زیبای دیگر فداکاری یاران اباعبدالله الحسین(ع) در عاشوراست که در هشت سال دفاع مقدس تکرار شد، یاران امام حسین(ع) امام خود جایگاه خود در بهشت را از بین انگشتان حضرت(ع) دیدند، اما بسیاری از یاران حضرت روح الله حتی نائب امام زمان خود را هم ندیدند، به همین دلیل شهدای دفاع مقدس ما بسیار ویژه هستند.

حجت الاسلام ماندگاری اظهار داشت: مقام شهدای کربلا بسیار بالاست و هیچ شهیدی به مقام آنها نمی رسد ولی من مشابه جانفشانی شهادت حضرت ابوالفضل(ع) را در جبهه ها دیدم، آنجایی که شهید عباس شاکری در عملیات بدر، یک چشم و یک دستش در اثر اصابت ترکش جدا شده بودند و خونریزی داشت، اما وقتی به او گفتیم که برگرد تا جلوی خونریزی را بگیریم با اقتدا به حضرت عباس(ع) می گفت که من هنوز یک دست و یک چشم دیگر دارم و برنمی گردم.

وی ابراز داشت: امیدواریم زیباییهای تاریخ هر روز عمیق‌تر و زیباتر تکرار شوند، شهدای کربلا الگو شده اند تا من و شما عمل آنها را تکرار کنیم، حضرات ائمه معصومین(ع) الگوهای خداوند برای انسانها در زمین هستند، دو نفر از ائمه ما با شمشیر و به دست امت اسلامی به شهادت رسیدند و بقیه را خلفا به صورت مستقیم کشتند، ابن ملجم از خوارج امت پیامبر و نماز شب خوان بود، در سپاه عمر سعد هم اکثریت با مسلمانها بود، کشته شدن 2 امام ما به دست امت اسلامی اتفاقات زشت تاریخی هستند که ما می خواهیم دوباره تکرار نشوند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: سبک زندگی ما باید بر اساس دستورات حضرات معصومین(ع) باشد، در برابر این شیوه زندگی 3 راه انحرافی وجود دارد، اولین نقطه مقابل نظر خداوند نظر دل ماست، نظر مردم هم برای خیلیها مهم است، سومین نظر مخالف با نظر خدا هم همان نظر کفار و شیطان است.

حجت الاسلام ماندگاری بیان داشت: در آیه «فَاسئلوا اَهلَ الذِّکر» ،یعنی از اهل ذکر بپرسید و منظور از اهل ذکر همان 14 معصوم(ع) هستند، نظر خداوند اطاعت از رسول و اولی الامر در تصمیمات مهم زندگی است، آیه 69 سوره نساء هم پاداش اطاعت از نظر خداوند را به ما می گوید، پاداش اینست که در قیامت با پیامبر(ص) و آلش محشور می شود.

برخی مسؤولان هرجایی خطایی می کنند آن را به گردن دیگران می اندازند

مدیر مؤسسه روایت سیره شهدا با اشاره به آیه 64 سوره نساء، افزود: ائمه(ع)البته ما نمی توانیم مثل ائمه(ع) رفتار کنیم، اما آنها الگوی ما هستند و نمی توانیم عین آنها باشیم و از این رو خداوند وعده داده که هر جایی در مسیر کم آوردیم آنها در دنیا و برزخ و آخرت دست ما را می گیرند و شفاعت می کنند.

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به آیه 10 سوره تبارک، ادامه داد: این آیه به کسانی اشاره دارد که امروز در جاهای مختلف می گویند که دلمان می خواهد این کارها را انجام دهیم، این افراد روز قیامت به سر خود می زنند که ایکاش به حرف خداوند پیامبر عمل می کردم و امروز جهنمی نبودم، اگر به حرف مردم گوش دادیم همه آنها در روز قیامت از ما فرار می کنند که تقصیر گردن آنها نیفتد و این شهادت قرآن است، پس از مردم و کفار پیروی نکنیم و گناه خود را هم به گردن دیگران نیندازیم، امروز برخی همه اختیارات مملکت را در دست دارند و هر جایی که خطایی دارند می گویند که فلان عده نمی گذارند ما کار کنیم.

وی با اشاره به آیه 22 سوره ابراهیم، توضیح داد: این آیه باید مورد توجه مسؤولان باشد، به شهادت قرآن اگر امروز دولتمردان ما به حرف شیطان بزرگ آمریکا گوش بدهند پشیمان خواهند شد، در روز قیامت شیطان می گوید هر چه من وعده داده بودم دروغ و وعده های خداوند راست بود، من که شما را مجبور نکردم و تنها دعوت کردم و شما اجابت کردید، شیطان بزرگ هم می گوید من در کودتای 28 مرداد و جنگ 8 ساله چه بلایی بر سر شما آوردم چرا خودتان دوباره به سراغ من آمدید، ما جنایات آمریکا را دیده ایم اما برخی از مسؤولان هنوز به سمت آمریکا می روند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: بر اساس تاریخ و آیات قرآن تنها کسانی که اگر به حرف آنها گوش کنیم هم سعادتمند می شویم و دست ما را می گیرند ائمه اطهار(ع) هستند، اگر از نفس و مردم و شیاطین اطاعت کردیم، خسارت می بینیم و ما را تنها خواهند گذاشت، علت وقوع حادثه عاشورا این بود که سلیقه مردم از سلیقه خدا و پیامبر جدا شد و پیروی هوای نفس، مردم و شیطان شدند.

شبکه های ماهواره ای تشیع لندنی، گرگهایی در لباس میش هستند

حجت الاسلام ماندگاری ابراز داشت: در داستانهای کودکانه گرگ مظهر شیطان است و در لباس دوست می آید، شیطان هم در هنگام فریب حضرت آدم به عنوان خیرخواه او ظاهر شد، ابوسفیان تا هنگامی که کافر بود علناً با مسمانان می جنگید و پیروز هم نشد، اما وقتی در ظاهر اسلام آورد، با ادعای کمک به اسلام و مسلمین آنها را فریب داد.

مدیر مؤسسه روایت سیره شهدا بیان داشت: اگر امروز به نظر ابوسفیانهای زمان عمل کنیم، واقعه عاشورا تکرار خواهد شد، زشتیهای تاریخ هم می تواند با ملاکهای خود تکرار شود، چون سلیقه مردم از سلیقه خدا دور شد امام حسین(ع) به دست پیروان جدش شهید شد، امروز برخی سلیقه دین خود را از انگلستان می گیرند.

حجت الاسلام ماندگاری افزود: امروز شبکه های ماهواره ای انگلیس به اسم شیعه به مردم دینداری می آموزند، این شبکه ها گرگ در لباس میش هستند، دینی که انگلستان پشتیبان آن باشد همان دین یزید ابن معاویه است، تا حالا چقدر فکر کرده ایم که چرا آمریکا و انگلیس که ما را در هم لوازم ضروری زندگی تحریم کرده اند پس چگونه امواج ماهواره های خود را از ما دریغ نمی کنند و تحریم نشده ایم، هر روز هم شبکه های جدید با هزینه های گزاف ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: دشمن می خواهد اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی را به خورد ما بدهد، امام خمینی(ره) وقتی خبر ورود ناوگان آمریکا به خلیج فارس را دادند ناراحت نشدند اما همان امام(ره) وقتی شنید که 2 روحانی در فیضیه با هم درگیر شده اند، ناراحت شد و گریه کرد، اگر امروز امام زمان(عج) تشریف بیاورند هرگز اجازه نمی دهند که به مقدسات اهل سنت توهین شود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: امروز اگر یک شخص حقیقت جو بخواهد راه و مذهب درست را تحقیق کند و در اینترنت کلمه «شیعه» را جستجو کند، تنها چیزی که می بیند خون و خونریزی است، آیا حقیقت تشیع همین است، امروز قطعاً کسی که با شیعه آشنایی نداشته باشد به هیچ وجه دنبال آن نمی آید، بعضی از شیعیان مشتریهای مکتب اهل بیت(ع) را پراکنده می کنند

منبع :http://qudsonline.ir


برچسب ها: moharam95، واقع عاشورا تکرار میشود، عبرت عاشورا،  

تاریخ : یکشنبه 18 مهر 1395 | 04:31 ب.ظ | نویسنده : امیرحسین چوبداری | نظرات

  • paper | تیم طراحی | ماهواره امید